Čipovanie

Čipovanie je jedným z najrozumnejších opatrení, aké môže chovateľ svojmu zvieratku poskytnúť, najmä na zamedzenie jeho straty. V prípade straty, zatúlania sa alebo odcudzenia zvieraťa je vysoko pravdepodobné, že sa na základe čipu ľahko navráti k svojmu majiteľovi.

Jedná sa o krátky, málo bolestivý odborný úkon vykonávaný ambulantne a nemá negatívne účinky na zdravie zvieraťa. Je nezameniteľné,  jednorazové a trvalé po celý život zvieraťa.

Transpondér – mikročip, ktorý vysiela jedinečný číselný kód sa zavádza pod kožu na ľavú stranu krku.

Čipovanie svojim priebehom pripomína vakcináciu. Čip je umiestnený v jednorazovej sterilnej striekačke s ihlou, ktorou sa pod kožu aplikuje transpondér – mikročip.

Po začipovaní môže byť zvieratku vystavený medzinárodný cestovný Petpass, ktorý majiteľa oprávňuje k celosvetovému cestovaniu so zvieraťom.

Informácie o identifikovanom zvierati a jeho vlastníkovi sa zadávajú do Centrálneho registra spoločenských zvierat. Po kliknutí na obrázok si môžete skontrolovať, či čip Vášho domáceho zvieratka už je vložený do národnej databázy čipov spoločenských zvierat.

Objednajte sa na vyšetrenie ešte dnes